top of page

Hakkımda

Seda Yıldız Sarıboğa

Seda YILDIZ SARIBOĞA, Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuş ve staj dönemini ticari uyuşmazlıklar, şirketler hukuku, icra hukuku, iş hukuku ve sözleşmeler hukuku alanındaki uyuşmazlıkların çözümü üzerinde çalışarak tamamlamıştır.

Yasal stajını tamamladıktan sonra avukat olarak çalışmaya devam etmiştir. Avukatlık pratiği devam ederken Galatasaray Üniversitesinde Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisansını “Anonim Şirketlerde Rüçhan Hakkının Kullanılması” üzerine yazdığı projesi ile tamamlamıştır. Güncel olarak Bahçeşehir Üniversitesinde Sermaye Piyasaları ve Ticaret Hukuku alanında yüksek lisans eğitiminin tez aşamasındadır.

2023 yılında YILDIZ SARIBOĞA HUKUK & DANIŞMANLIK’ı kuran Seda YILDIZ SARIBOĞA, dava ve uyuşmazlık çözümü, borçlar hukuku, ticaret hukuku, icra hukuku, kişisel verilerin korunması hukuku alanında müvekkillerine destek vermektedir. Bilgiye erişimin kolaylaştığı ve küreselleşen dünyada önleyici avukatlığın önemine inanan Seda YILDIZ SARIBOĞA, aynı zamanda arabulucudur.

  • LinkedIn
  • Instagram
Seda YILDIZ SARIBOGA
bottom of page